X
اتاق عمل

 اتاق عمل بیمارستان و زایشگاه سینا در طبقه چهارم در مجاورت زایشگاه ، نوزادان و CSR با مساحت تقریبی 900 مترمربع واقع شده است. این بخش شامل 7 اتاق عمل، 1 ریکاوری ، 1 انبار دارویی و 1 انبار تجهیزات پزشکی استریل، 1 اتاق پزشکان، 1 مدیر پرستاری و 2 رختکن می باشد.

تعداد تقریبی پرسنل: 100 نفر می باشند.

رئیس علمی اتاق عمل جناب آقای دکتر نوید سعادتیان متخصص بیهوشی و مراقبتهای ویژه می باشند و سرپرستار بخش آقای حسین کامران بیلندی کارشناس ارشد بیهوشی هستند.

گروه بیهوشی این بیمارستان شامل 18 متخصص بیهوشی می باشد که همگی از بهترین متخصصین بیهوشی استان می باشند.

گروه جراحی این بیمارستان شامل حدود 150 متخصص جراحی در رشته های جراحی زنان و زایمان، جراحی عمومی، چشم پزشکی، فک و صورت، ارولوژی، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، مغز و اعصاب ، جراحی ترمیمی و پلاستیک می باشد.

ریکاوری:

این بخش یکی از حساس ترین و حیاتی ترین بخش های بیمارستان می باشد به همین دلیل هیات مدیره محترمه بیمارستان و رئیس و مسئول اتاق عمل برای تجهیزات این بخش توجه خاصی داشته اند.این واحد شامل 8 تخت بوده که همه تخت ها دارای مانیتورینگ (قلبی، درصد اشباع اکسیژن ، تعداد نبض، فشار خون و درجه حرارت) می باشد و همه بیماران پس از ورود به ریکاوری تا انتهای حضور در این بخش تحت مانیتورینگ قرار می گیرند. برای هر دو تخت یک پرستار یا کارشناس بیهوشی در نظر گرفته شده استو همچنین علاوه بر افراد فوق یک ماما برای کنترل رحم و خونریزی و یک کمک بهیار و یک نفر هم برای هماهنگی و انتقال بیماران در نظر گرفته شده است.

در این واحد و همه قسمتهای اتاق عمل ساکشن به صورت سانترال بوده و برای مواردی که ساکشن سانترال دچار نقص شد دو عدد ساکشن برقی آماده و به صورت استندبای (Stand by) وجود داردتا در صورت نیاز مورد استفاده قرار بگیرد.

سیستم اکسیژن رسانی در این واحد و در همه قسمتها به صورت سانترال مرکزی بوده و علاده بر این سیستم سانترال دیگری وجود دارد که مرکز آن درخود اتاق عمل می باشد، به علاوه اینکه در هر اتاق کپسول اکسیژن نیز موجود است تا ایمنی به صورت 100% باشد.

در این بخش علاوه بر ترالی اورژانس اتاق عمل یک ترالی اورژانس و یک عدد الکتروشوک از نوع (zool) برای این بخش در نظر گرفته شده است و به صورت روزانه و شیفتی چک شده و در چارت مخصوص ثبت می گردد تا اطمینان کامل از کارایی دستگاه همیشه باشد. در این واحد بیماران با آخرین استانداردهای توصیه شده کنترل شده و وضعیت بیماران در پرونده ثبت می گردد. وسایل استفاده شده برای بیماران شامل ماسک اکسیژن، Airway، از نوع استاندارد و یکبار مصرف می باشد.

تجهیزات اتاق عمل:

1.       برای همه اتاق ها مانیتورینگ از نوع شرکت سازگان گستر مدل VECTRA و دو دستگاه هم اضافه برای مواقعی که مانیتورینگ ها دچار نقص می شود.

2.       برای همه اتاق ها دستگاه بیهوشی از نوع درامر مدل پریموس Primus و یک دستگاه هم ذخیره برای مواردی که دستگاه دچار نقص می گردد.

3.       برای همه اتاق ها سرنگ پمپ مدل Grasey

4.       برای همه اتاقها تخت عمل مدل Trusystem و Maquet و یک تخت اضافه

5.       سه دستگاه لاپاراسکوپی مدلهای اشتوزر و Elympus و Stryker

6.       یک دستگاه پلاسما برای وسایلی که نمی توان با اتوکلاو استریل کرد از این دستگاه استفاده می گردد.

7.       برای هر اتاق یک عدد کوتر از مدل Valleylab

8.       دو دستگاه لیگاشور مدل Valleylab

9.       دو دستگاه الکتروشوک مدل zool

10.   دو دستگاه اسکوپی مدل ziehm

11.   دو دستگاه میکروسکوپ مدل ziss

برای همه بیمارانی که تحت بیهوشی قرار می گیرند از وسایل یکبار مصرف استاندارد استفاده می گردد.

وسایل یکبار مصرف شامل: ماسک بیهوشی، لوله تراشه، ایوروی، airway، لارنگوسکوپ، لارنژیال ماسک و غیره می باشد.

حول مستشفی سینا

يعتبر مستشفى سينا والأمومة المستشفى الخاص الأول في محافظة خراسان تأسس في أكتوبر 1968 من قبل سبعة من الأطباء في مشهد. في الوقت الحاضر ، فإن المستشفى الذي يضم 128 سريراً نشطاً و 11 دورة جراحية ، مع الاستفادة من الموظفين ذوي الخبرة والمعدات الطبية الحديثة والتقنيات الحديثة ، بما يتماشى مع سياسات وزارة الصحة والتعليم الطبي ، مطلوب منهم توفير التشخيص والخدمات الصحية العلاجية مع أفضل جودة وسلامة للمرضى.

تم تصميم مستشفى SINAليكون واحدا من أبرز المستشفيات الخاصة في شرق البلاد على آفاق مدتها 10 سنوات حتى نهاية عام 2021 ، لتوفير رعاية صحية آمنة وعالية الجودة. المبنى الجديد هو 38000 متر مربع ويضم 14 طابقا و 323 سريرا نشطا

معلومات الاتصال
العنوان : مشهد- شارع رازی شرقی - المستشفی و مراکز الولادة سینا
38515450(051)
info@sinahosp.ir
دی ان ان