X

زایمان ایمن

خدمات زایمان ایمن

 قابل توجه مادران باردار

زایشگاه بیمارستان سینا در مشهد به عنوان اولین بیمارستان خصوصی دارای مجوز از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سطح استانهای خراسان ، با هدف ترویج زایمان طبیعی و افزایش کیفیت زایمان و نیز افزایش آگاهی مادران باردار، کلاسهای آموزشی دوران بارداری را برگزار مینماید .

دکتر محمد ناصر تیمورزاده رئیس گروه متخصصین زنان و زایمان بیمارستان و زایشگاه سینا مشهد با اعلام این مطلب گفت :

هدف اصلی از برگزاری کلاسها این است که خانم های باردار بتوانند با آگاهی کافی تصمیمی درست در مورد نحوه زایمان خویش بگیرند و زایمان را با روشی کاملا طبیعی و بدون اقدامات طبی تهاجمی و بعضا آزاردهنده در محیطی کاملا آرام و راحت تحت حمایت همراهی یا همسر خود تجربه نمایند و خاطره ای به یاد ماندنی از تولد فرزند خود داشته باشند .
درجهت نیل به این هدف ، اولین اقدام ، رشد آگاهی مادر باردار و همسر وی میباشد که این امر با برگزاری کلاسهای آموزش مادران باردار تحقق یافته است .

در این کلاسها که یکسال و اندی است توسط خانم اردکانی مسئول زایشگاه و مدرس کلاسها برگزار میگردد ، کلیه مسائل مربوط به بارداری ، زایمان ، شیردهی و بعد از زایمان مطرح میگردد .

مدت کلاسها 8 جلسه بوده و همسران میتوانند در 2جلسه که روزهای جمعه برگزار می گردد حضور یابند .
هدف از این کلاسها کاهش استرس مادران ،اصلاح تفکرات و باورهای نادرست در مورد زایمان ، آموزش مهارتهای عصبی ،عضلانی کمک به مادر برای کاهش و کنترل درد با حداقل استفاده از دارو افزایش اعتماد به نفس در خانم باردار و مستحکم کردن ارتباط اعضای خانواده از طریق حضور همسر کلاسها و در هنگام دردهای زایمان و کمک به مادران برای کسب تجربه ای خوشایند از بارداری و زایمان شیردهی موفق و سازگاری با دوره بعد از زایمان میباشد .

دکتر تیمورزاده افزود : روشهای کاهش درد مورد استفاده عبارتند از : استفاده از گرما و سرما درمانی - ماساژ - استفاده از نقاط فشاری - تکنیک های تنفسی - رایحه درمانی -موسیقی درمانی - تغییر وضعیت ها لازم - تن آرامی - تجسم و تمرکز و استفاده از آب برای کاهش درد و حتی زایمان در آب

مادران باردار با گذراندن این دوره به تمام روشهای فوق تسلط یافته و این امکان را می یابند که در صورت تمایل همسر یا همراهی هم دلی را در طول مراحل قبل و حین زایمان در کنار خود داشته باشند و زایمانی راحت را تجربه نمایند .


برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام میتوانید با تلفن های 38591566-051 و 38544315 -051 در ساعات اداری تماس حاصل فرمائید .

درباره بیمارستان سینا

 بیمارستان و زایشگاه سینا به عنوان اولین بیمارستان خصوصی استان خراسان به همت هفت نفر از پزشکان عالی رتبه در مهر ماه 1347 در شهر مشهد تاسیس گردید .نحوه اداره بیمارستان به صورت انتفاعی بوده بطور شبانه روزی به بیماران خدمات ارائه مینماید. در سال 1372 به میزان 3/ 2 بر وسعت فیزیکی بیمارستان افزوده شد و تخت های بستری از 75 به 132 تخت افزایش یافت.

 بخش های تخصصی بیمارستان شامل بخش داخلی ،بخش اطفال، بخش جراحی،بخش زنان بوده که در مورخ1385/05/07 بخش NICU و ICU بر واحدهای بیمارستانی افزوده گردید.

اطلاعات تماس
آدرس: مشهد - خیابان رازی شرقی- بیمارستان و زایشگاه سینا
38515450(051)
info@sinahosp.ir
دی ان ان