X
واحد زایمان ایمن

به مساحت 25.2متر مربع که شامل یک اتاق و سرویس بهداشتی می باشد كه در زایشگاه بیمارستان واقع شده است. در این قسمت وان آب مخصوص زایمان نیز تعبیه شده است وامکان استفاده از آن هم برای تسکین وکاهش درد و هم زایمان وجود دارد.

امکانات وتجهیزات این واحد شامل تخت پیشرفته زایمان،تخت استراحت مادر باردار، کات نوزاد، ساکشن واکسیژن جهت مادر ونوزاد، واکوئوم، چراغ معاینه، توپ تولد، سونی کید و تجهیزات کامل زایمان می باشد. این فضا در اختیار کسانی گذاشته میشود که می خواهند از لحظه ورود تا 2 ساعت بعد از زایمان همسرشان ویا یک همراه به آنها کمک نماید و درکنارشان باشد.

 

لازمه استفاده از این امکانات گذراندن دوره آموزشی کلاسهای بارداری است تا خانم باردارو همسرش بتوانند در کمال آرامش وبا اطلاعات کافی از روشهای کاهش درد مناسب برای خانم باردار استفاده نمایند. در این مکان همسر می تواند از بدو بستری تا پس از زایمان در تمام مراحل در کنار خانم باردار باقی بماند. در ضمن امکان استفاده از آب که یکی از روشهای کاهش درد زایمان است در این اتاق فراهم بوده وحتی زائو در صورت تمایل می تواند زایمان در آب انجام دهد.

در این بیمارستان به عنوان اولین بیمارستان خصوصی استان طرح زایمان فیزیولوژیک اجرا میگردد که مادر می تواند از روشهای غیر دارویی کاهش درد مثل گرما درمانی، سرما درمانی، فشار درمانی، ماساژ درمانی، آب درمانی، رایحه درمانی، موسیقی درمانی، تنفس، تن آرامی، تغییر وضعیت و حرکت، تمرکز و تجسم، هیپنوتیزم و سایر امکانات ونیز در صورت نیاز از روشهای دارویی متداول استفاده نماید. کلاسهای دوران بارداری بیمارستان در مکانی جداگانه در کلینیک بیمارستان دایر می باشدکه از هفته 20بارداری آغاز میگردد و در طی 8 جلسه آموزشهای لازم در زمینه مشکلات دوران بارداری ، مراقبتها و بهداشت بارداری ، تغذیه، مشکلات روحی و روانی دوران بارداری و پس از آن، روشهای کاهش درد زایمان، زایمان، بازدید از زایشگاه، فیلمهای زایمان واطلاعاتی در مورد نوزاد ارائه می شود.

پس از شرکت در این کلاسها مادر باردار می تواند آگاهانه روش مناسب زایمان را شخصا" انتخاب نماید و به روشهای علمی ومعتبر بارداری را پشت سر نهاده واز نوزاد خود به بهترین نحو مراقبت کند. شایان ذکر است که در 2 جلسه از کلاسها که در روزهای جمعه برگزار می شود امکان حضور همسران نیز وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشترعلاقمندان می توانند با تلفن 8591566 -0513 در ساعات اداری تماس حاصل کرده، یا به آدرس (info@sinahosp.ir) ایمیل ارسال ودر کوتاه ترین زمان راهنمایی لازم را دريافت نمايند.

دی ان ان