X

زایمان ایمن

خدمات زایمان ایمن

 قابل توجه مادران باردار

زایشگاه بیمارستان سینا در مشهد به عنوان اولین بیمارستان خصوصی دارای مجوز از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سطح استانهای خراسان ، با هدف ترویج زایمان طبیعی و افزایش کیفیت زایمان و نیز افزایش آگاهی مادران باردار، کلاسهای آموزشی دوران بارداری را برگزار مینماید .

دکتر محمد ناصر تیمورزاده رئیس گروه متخصصین زنان و زایمان بیمارستان و زایشگاه سینا مشهد با اعلام این مطلب گفت :

هدف اصلی از برگزاری کلاسها این است که خانم های باردار بتوانند با آگاهی کافی تصمیمی درست در مورد نحوه زایمان خویش بگیرند و زایمان را با روشی کاملا طبیعی و بدون اقدامات طبی تهاجمی و بعضا آزاردهنده در محیطی کاملا آرام و راحت تحت حمایت همراهی یا همسر خود تجربه نمایند و خاطره ای به یاد ماندنی از تولد فرزند خود داشته باشند .
درجهت نیل به این هدف ، اولین اقدام ، رشد آگاهی مادر باردار و همسر وی میباشد که این امر با برگزاری کلاسهای آموزش مادران باردار تحقق یافته است .

در این کلاسها که یکسال و اندی است توسط خانم اردکانی مسئول زایشگاه و مدرس کلاسها برگزار میگردد ، کلیه مسائل مربوط به بارداری ، زایمان ، شیردهی و بعد از زایمان مطرح میگردد .

مدت کلاسها 8 جلسه بوده و همسران میتوانند در 2جلسه که روزهای جمعه برگزار می گردد حضور یابند .
هدف از این کلاسها کاهش استرس مادران ،اصلاح تفکرات و باورهای نادرست در مورد زایمان ، آموزش مهارتهای عصبی ،عضلانی کمک به مادر برای کاهش و کنترل درد با حداقل استفاده از دارو افزایش اعتماد به نفس در خانم باردار و مستحکم کردن ارتباط اعضای خانواده از طریق حضور همسر کلاسها و در هنگام دردهای زایمان و کمک به مادران برای کسب تجربه ای خوشایند از بارداری و زایمان شیردهی موفق و سازگاری با دوره بعد از زایمان میباشد .

دکتر تیمورزاده افزود : روشهای کاهش درد مورد استفاده عبارتند از : استفاده از گرما و سرما درمانی - ماساژ - استفاده از نقاط فشاری - تکنیک های تنفسی - رایحه درمانی -موسیقی درمانی - تغییر وضعیت ها لازم - تن آرامی - تجسم و تمرکز و استفاده از آب برای کاهش درد و حتی زایمان در آب

مادران باردار با گذراندن این دوره به تمام روشهای فوق تسلط یافته و این امکان را می یابند که در صورت تمایل همسر یا همراهی هم دلی را در طول مراحل قبل و حین زایمان در کنار خود داشته باشند و زایمانی راحت را تجربه نمایند .


برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام میتوانید با تلفن های 38591566-051 و 38544315 -051 در ساعات اداری تماس حاصل فرمائید . 

 

 

دی ان ان